RAM 1500 z najwyższą oceną bezpieczeństwa od IIHS - Edmark Auto
Jedyny autoryzowany dealer i serwis w Polsce Centralnej
Autorzy treści: Zespół Edmark

Autorzy treści: Zespół Edmark

Jedyny autoryzowany dealer i serwis w Polsce Centralnej

RAM 1500 z najwyższą oceną bezpieczeństwa od IIHS

RAM 1500 w wersji Crew Cab otrzymał nagrodę Top Safety Pick przyznawaną przez Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) na rok 2022. Auto to uzyskało najwyższą możliwą ocenę bezpieczeństwa w każdym z sześciu testów zderzeniowych. To już trzecie z rzędu tego typu wyróżnienie dla sztandarowego modelu RAM Truck – amerykańskiego producenta pickupów i samochodów dostawczych.

Czym są nagrody Top Safety Pick?

Top Safety Pick to coroczne nagrody przyznawane najbezpieczniejszym samochodom. Ocenie poddawane są auta wyposażone w system automatycznego hamowania awaryjnego (AEB) oraz adaptacyjne reflektory projekcyjne LED ze wspomaganiem świateł drogowych. Od 2020 roku w przyznawaniu końcowych not IIHS pod uwagę bierze głównie te dwa czynniki. Najważniejszymi z szeregu testów wykonywanych przed przyznaniem ostatecznych ocen są testy wytrzymałości zderzeniowej. Jest ich w sumie sześć. Trzy z nich obejmują różne typy zderzeń czołowych. Pozostałe badają uszkodzenia powstałe po uderzeniu bocznym, tylnym oraz przewróceniu się pojazdu. RAM 1500 w czterodrzwiowej wersji nadwozia Crew Cab osiągnął najwyższy wynik w każdej z sześciu prób.

System AEB RAM 1500 Crew Cab

System AEB Ram 1500 Crew Cab, który jest standardowym wyposażeniem wersji Rebel, Laramie, Limited Longhorn, Limited 10th Anniversary i TRX, uzyskał ocenę „superior” – najwyższą możliwą przyznawaną przez IIHS. Wyjątkowość zastosowanego przez amerykańskich inżynierów systemu AEB polega na zbilansowanym połączeniu kamery cofania z czujnikami radarowymi, ostrzegającymi przed zbliżającym się niebezpieczeństwem na drodze. Technologia pomaga precyzyjnie określić, czy jadący z naprzeciwka pojazd realnie zagraża kierowcy. System wydaje liczne ostrzeżenia przypominające o konieczności reakcji. Jeśli po wielu alarmach kierowca nie zareaguje na potencjalne ryzyko, a nadjeżdżające auto będzie naprawdę blisko, system automatycznie uruchomi hamulce, by uniknąć zderzenia lub zminimalizować jego skutki.

Kolejna nagroda dla marki RAM Truck

Najwyższa ocena Top Safety Pick od IIHS to nie jedyne wyróżnienie, jakie w ostatnim czasie przyznano RAM Truck. Niedawno amerykański producent pickupów i samochodów dostawczych został ogłoszony najlepszą marką użytkowych aut ciężarowych 2022 roku w rankingu opublikowanym przez US News & World Report. RAM 1500 znalazł się również na szczycie zestawienia obejmującego najlepsze duże pickupy 2022 roku w rankingu Consumer Reports. Specjaliści docenili go za nieporównywalnie wysoki komfort prowadzenia, płynnie działający silnik benzynowy V8 o pojemności 5,7 litra oraz podwyższoną wygodę jazdy dzięki znakomicie wyciszonej kabinie.

Jeśli i Ty chcesz poznać wszystkie zalety tego modelu, znajdziesz go u dealera samochodów amerykańskich w Warszawie. Naszym klientom oferujemy najbogatszą wersję Crew Cab Limited z silnikiem HEMI 5,7 l z MDS VVT 395 KM/291 kW oraz 8-biegową automatyczną skrzynią biegów – 4WD Full Time. Zapraszamy na jazdę próbną! Jesteśmy pewni, że po przetestowaniu tego modelu, będziesz przekonany do jego zakupu.

Udostępnij!

Facebook
Twitter
LinkedIn
W temacie!

Powiązane wpisy

Awangardowa Środa 22 listopada 2023

Serdecznie zapraszamy na Awangardową Środę, wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców w niecodziennym klimacie burleski już 22.11.2023 w Klubie Nocnym OCZKI ul.Oczki 1A, Warszawa o godzinie 18.00 do

Laureat Firm Rodzinnych Forbes 2023

💪 Z wielką dumą informujemy, iż nasza firma została Laureatem rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbes 2023 🏆   VI edycja rankingu przygotowanego przez redakcję magazynu

Dynie w stylu Dodge

Było już u nas wycinane w dyniach Jeep-owych grilli, małych Wrangler-ków, Willys-ów czy gwiazd Amerykańskiej armii. W tym roku marka Dodge przygotowała dla fanów emocji