Kilka istotnych wskazówek dla użytkowników aut, aby prawidłowo przygotować samochód do zimy. - Edmark Auto
Jedyny autoryzowany dealer i serwis w Polsce Centralnej
Autorzy treści: Zespół Edmark

Autorzy treści: Zespół Edmark

Jedyny autoryzowany dealer i serwis w Polsce Centralnej

Kilka istotnych wskazówek dla użytkowników aut, aby prawidłowo przygotować samochód do zimy.

Dlaczego warto zadbać o samochód przed sezonem zimowym?
Na co zwrócić uwagę zgłaszając samochód do serwisu zimowego?

Bezpieczeństwo na drodze:

Odpowiednie przygotowanie samochodu do zimy zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak oblodzenia, opady śniegu i obniżone widoczności.

Opony zimowe:

Zastosowanie opon zimowych poprawia przyczepność na śliskiej nawierzchni, skracając drogę hamowania i zwiększając kontrolę nad pojazdem.

Oszczędność paliwa: Opony zimowe zostały zoptymalizowane pod kątem jazdy w niskich temperaturach, co może skutkować niższym zużyciem paliwa w porównaniu do opon letnich, które w zimie tracą na efektywności.

Kiedy zmienić opony na zimowe? Podstawowa zasada mówi, że opony zimowe należy zamontować, gdy średnia dobowa temperatura spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. Wymień opony zanim spadnie pierwszy śnieg dbając o swoje bezpieczeństwo i unikając największych kolejek w serwisie.

Nie zapomnij sprawdzić stan koła zapasowego!

Wycieraczki:

W trakcie zimy wycieraczki narażone są na szybkie zużycie. Należy regularnie je kontrolować ponadto trzeba zadbać o ich dłuższe działanie po przez: nie odrywaniu ich od szyb, regularne czyszczenie, używanie dobrego płynu do spryskiwaczy, korzystanie z płynu odmrażającego.

Sprawność akumulatora:

Niskie temperatury mogą znacznie wpłynąć na wydajność akumulatora. Sprawdzenie jego stanu przed zimą pomoże uniknąć problemów z uruchomieniem pojazdu w chłodniejszych warunkach.

System ogrzewania:

Upewnij się, że system ogrzewania w samochodzie działa efektywnie. Skontroluj stan filtrów powietrza okres jesienny wpływa negatywnie na ich stan. Sprawne ogrzewanie działa nie tylko na komfort kierowcy i pasażerów, ale także na szybkość rozmrażania szyb i luster, co poprawia widoczność, ponadto zmniejsza zużycie paliwa.

Sprawdzenie płynów:

Odpowiednie poziomy płynów, takich jak płyn chłodzący, płyn do spryskiwaczy, i olej silnikowy, są kluczowe w zimie. Pamiętaj o używaniu płynu do spryskiwaczy z niskim punktem zamarzania.

Ochrona przed korozją:

Zimowe warunki mogą zwiększyć ryzyko korozji na karoserii samochodu. Ochrona antykorozyjna jest jednym z elementów przedłużającym żywotność samochodu. W Edmark Auto polecamy zabezpieczenie Kanadyjskiego producenta firmy KROWN.

Mycie pojazdu może pomóc w zachowaniu stanu karoserii, jednocześnie trzeba pamiętać o elementach gumowych i plastikowych, które w temperaturach ujemnych, mogą ulec zniszczeniu, należy je zabezpieczyć przed zamarznięciem odpowiednimi preparatami.

Klimatyzacja:

Nawet zimą warto raz na jakiś czas uruchomić klimatyzację, aby utrzymać jej sprawność. Jednak pamiętajmy, klimatyzacja zimą przy siarczystych mrozach może ulec awarii, stąd najpierw warto nagrzać samochód do odpowiedniej temperatury. Sprawna klimatyzacja pomaga w usuwaniu wilgoci z wnętrza pojazdu. Sprawna klimatyzacja w aucie zimą stosowana jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz oszczędności.

Zabezpieczenie przed zimowymi awariami:

Regularne przeglądy przed sezonem zimowym mogą pomóc w wykryciu potencjalnych problemów i awarii, co pozwala na ich naprawę, zanim staną się poważniejsze.

Przygotowanie na awaryjne sytuacje:

Zimą warto mieć w samochodzie zestaw awaryjny, obejmujący np. koce, latarkę, łopatę śnieżną, łańcuchy na koła (jeśli są wymagane), kable rozruchowe, kamizelki ostrzegawcze, apteczka, sprawny trójkąt ostrzegawczy i inne niezbędne akcesoria.

Ekonomiczne korzyści:

Właściwa dbałość o samochód przed sezonem zimowym może przyczynić się do zwiększenia jego trwałości i oszczędności, eliminując konieczność drogich napraw z powodu zaniedbań.

Zwracając uwagę na te aspekty i przeprowadzając regularne przeglądy zimowe, kierowcy mogą cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą w trudnych warunkach zimowych.

 

NIE ODKŁADAJ WIZYTY W SERWISIE NA OSTATNIĄ CHWILE, DAJ CZAS MECHANIKOM NA ŻETELNE SPRAWDZENIE TWOJEGO AUTA.

Udostępnij!

Facebook
Twitter
LinkedIn
W temacie!

Powiązane wpisy

Awangardowa Środa 22 listopada 2023

Serdecznie zapraszamy na Awangardową Środę, wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców w niecodziennym klimacie burleski już 22.11.2023 w Klubie Nocnym OCZKI ul.Oczki 1A, Warszawa o godzinie 18.00 do