JOG – oficjalny klub właścicieli Jeepów - Edmark Auto
Jedyny autoryzowany dealer i serwis w Polsce Centralnej
Autorzy treści: Zespół Edmark

Autorzy treści: Zespół Edmark

Jedyny autoryzowany dealer i serwis w Polsce Centralnej

JOG – oficjalny klub właścicieli Jeepów

Kilka lat temu ruszył pierwszy oficjalny klub właścicieli Jeepów. Jeep Owners Group (JOG) zrzesza fanatyków, entuzjastów oraz wszystkie inne osoby chcące dołączyć do rodziny Jeepa. Jeżeli jesteś jednym z zagorzałych fanów marki Jeep i chcesz podzielić się swoją pasją z osobami o podobnych zainteresowaniach, dołącz do klubu i zacznij cieszyć się szeregiem korzyści wynikających z członkostwa.

Czym jest JOG?

Jeep Owners Group (JOG) ma na celu zrzeszanie miłośników legendarnej amerykańskiej marki. Każdy członek ma szansę stać się prawdziwym ambasadorem Jeepa. Wejście w struktury klubu to dołączenie do dużej rodziny, której członkowie pochodzą z różnych środowisk. Grupa obecna jest w wielu krajach w Europie i na świecie. Od początku powstania Jeep Owners Group zrzesza aktywnych członków z Francji, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Austrii oraz Polski. W kolejnych latach JOG został rozszerzony na następne rynki w Europie, a także w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Dołączenie do Jeep Owners Group jest równoznaczne z wejściem do społeczności skupiającej się wokół wartości reprezentowanych przez amerykańską markę. JOG łączy ludzi różnych narodowości i w różnym wieku. Najważniejszym celem projektu jest umożliwienie każdemu posiadaczowi Jeepa wymiany doświadczeń, opowiadania własnych historii oraz przekazywania wskazówek na temat wybranych modeli Jeepa. Wydarzenia organizowane w ramach projektu pozwalają na spotkania wszystkich entuzjastów amerykańskiej marki.

Kto może zostać członkiem klubu?

Najłatwiejszym sposobem na dołączenie do Jeep Owners Group jest zakup modelu Jeepa. Można zrobić to poprzez skorzystanie z oferty salonu samochodów amerykańskich Edmark Auto, który jest najstarszym dealerem marki Jeep w Polsce oraz uczestniczy przy organizacji imprez Jeep Owners Group Poland. Wszyscy nowi właściciele Jeepów uzyskują automatyczną możliwość dołączenia do klubu. Po otrzymaniu pakietu powitalnego wystarczy jedynie zarejestrować się na przewidzianej do tego stronie internetowej. Każdy aktualny posiadacz Jeepa zainteresowany dołączeniem do Jeep Owners Group może zarejestrować się bezpośrednio na stronie JOG jako właściciel pojazdu. Członkiem klubu może zostać również osoba, która nie dysponuje własnym modelem Jeepa. W takiej sytuacji po rejestracji zainteresowany otrzymuje status „entuzjasty” marki.

Dlaczego warto zostać członkiem JOG?

Dołączenie do Jeep Owners Group wiąże się z wieloma atrakcyjnymi przywilejami dostępnymi wyłącznie dla członków klubu. Każdy uczestnik programu już na starcie otrzymuje pakiet powitalny. Jej posiadanie daje również możliwość ubiegania się o zniżki przy zakupie kolejnego modelu Jeepa oraz wybranych akcesoriów i części zamiennych. Dostęp do własnego konta na stronie internetowej JOG wiąże się też z możliwością uczestnictwa w video chatach (tzw. hangoutach), podczas których członkowie mogą zadawać pytania osobom pracującym dla amerykańskiego producenta.

Jeep Academy

Kolejnym z licznych przywilejów czekających na uczestników Jeep Owners Group jest możliwość dołączenia do Jeep Trail Rated Academy. To klub, którego głównym zadaniem jest popularyzacja jazdy w terenie oraz pogłębianie integracji wśród właścicieli i pasjonatów samochodów wyprodukowanych przez amerykańską markę. Instruktorzy Jeep Trail Rated Academy to grupa przyjaciół, wśród których znajdują się utytułowani rajdowcy, podróżnicy, dziennikarze oraz prawdziwi fachowcy związani z mechaniką samochodową skupieni wokół marki Jeep. Osoby te przez ostatnie lata związane były z organizacją największych zlotów fanów Jeepa w Polsce.

Wszyscy członkowie Jeep Owners Group zainteresowani dołączeniem do klubu mogą wziąć udział w specjalnym spotkaniu organizowanym przez Jeep Trail Rated Academy. Odbędzie się ono w dniach 1-3 października 2021 roku. W trakcie trzydniowego kursu każdy właściciel Jeepa będzie mógł dowiedzieć się wielu interesujących, nieznanych wcześniej faktów na temat posiadanego przez siebie modelu. Instruktorzy przedstawią zasady działania systemu 4×4, scharakteryzują parametry terenowe poszczególnych modeli Jeepów oraz zobrazują zastosowanie wybranych akcesoriów do jazdy po bezdrożach.

Camp Jeep

Uczestnictwo w klubie Jeep Owners Group to także szansa na wzięcie udziału w specjalnych zjazdach organizowanych przez właścicieli i miłośników amerykańskich pojazdów z napędem 4×4. Imprezy Camp Jeep odbywają się regularnie od momentu powstania klubu. Pierwsza z nich miała miejsce w dniach 12-14 września 2014 roku we włoskiej Parmie. W premierowym spotkaniu JOG udział wzięło niemal tysiąc osób i ponad 200 samochodów.

Cykliczne imprezy Camp Jeep mają miejsce również w Polsce. Pierwszy taki zlot odbył się w czerwcu 2015 roku w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W spotkaniu uczestniczyło ponad 350 osób i 100 modeli aut. Podczas czterodniowej zabawy kierowcy dzielący ze sobą pasję i miłość do Jeepów mogli wziąć udział w wielu interesujących wydarzeniach związanych z amerykańską marką. Całodniowe jazdy terenowe, wieczorne koncerty czy konkursy z nagrodami to tylko nieliczne z nich. Od czasu organizacji pierwszego oficjalnego zlotu członków Jeep Owners Group w Polsce odbyło się jeszcze pięć takich imprez. Ostatnia odbyła się w dniach 9-12 września 2021 roku. Miała miejsc w Bieszczadach. Motywem przewodnim spotkania było świętowanie 80-lecia marki Jeep.

Inne imprezy JOG w Polsce

Poza imprezami spod szyldu Camp Jeep w Polsce odbywają się również inne wydarzenia organizowane przez członków Jeep Owners Group Poland. W samym tylko 2021 roku wszyscy entuzjaści amerykańskiej marki mogli uczestniczyć w trzech tego typu spotkaniach. Na początku marca w Bieszczadach miała miejsce trzydniowa impreza nazwana Jeep Wolfland. W jej trakcie zarejestrowani właściciele Jeepów przemierzali off-roadowe trasy pozwalające zmierzyć się im z licznymi przeszkodami oraz wykorzystać możliwości swoich samochodów. Wieczorami uczestnicy rozmawiali, oglądali zdjęcia z wypraw i bawili się podczas wspólnego biesiadowania.

Dwa miesiące później, 8 maja 2021 roku, każdy właściciel Jeepa mógł wziąć udział w jednodniowym spotkaniu Jeep Sunrise, które oficjalnie rozpoczęło sezon imprez i cyklicznych wypadów w teren samochodami z napędem 4×4. Tegoroczna edycja odbyła się w Bałtowie, gdzie cyklicznie co roku rozgrywany jest znany i ceniony off-roadowy rajd Bałtowskie Bezdroża. Uczestnicy Jeep Sunrise w Bałtowie podróżowali trasami o różnym stopniu trudności. Część z nich pokrywała się z tymi, na których rywalizują kierowcy ścigający się podczas rajdu Bałtowskie Bezdroża. Członkowie Jeep Owners Group Poland mogli sprawdzić zarówno własne umiejętności prowadzenia auta, jak i możliwości techniczne posiadanych przez siebie pojazdów. Zakończeniem spotkania była wspólna kolacja podsumowująca dokonania całego dnia. Dzień później dla chętnych zorganizowane zostało Jeep Safari po górnej części Zwierzyńca Bałtowskiego.

Inną z tegorocznych imprez dla członków Jeep Owners Group było Jeep Desert Trophy, które odbyło się w dniach 18-20 czerwca na terenie Pustyni Błędowskiej. Podczas wyjazdu każdy z uczestników mógł wziąć udział w rywalizacji po wyznaczonych pustynnych trasach w zależności od własnych potrzeb i umiejętności. Miejsce organizacji tegorocznej imprezy było znane fanom Jeepa, ponieważ zaledwie rok wcześniej odbył się tam Jeep Sunny Camp, podczas którego uczestnicy mogli wjechać na teren Pustyni Błędowskiej. Wyjazd na tegoroczne Jeep Desert Trophy był niepowtarzalną okazją na w pełni legalną podróż po jedynej w Polsce pustyni za kierownicą samochodu z napędem 4×4. Na co dzień obszar ten objęty jest programem ochrony Natura 2000, więc wjazd na jego teren bez stosownych uprawnień jest zwyczajnie niemożliwy.

Udostępnij!

Facebook
Twitter
LinkedIn
W temacie!

Powiązane wpisy

Awangardowa Środa 22 listopada 2023

Serdecznie zapraszamy na Awangardową Środę, wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców w niecodziennym klimacie burleski już 22.11.2023 w Klubie Nocnym OCZKI ul.Oczki 1A, Warszawa o godzinie 18.00 do

Laureat Firm Rodzinnych Forbes 2023

💪 Z wielką dumą informujemy, iż nasza firma została Laureatem rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbes 2023 🏆   VI edycja rankingu przygotowanego przez redakcję magazynu

Dynie w stylu Dodge

Było już u nas wycinane w dyniach Jeep-owych grilli, małych Wrangler-ków, Willys-ów czy gwiazd Amerykańskiej armii. W tym roku marka Dodge przygotowała dla fanów emocji