Edmark Auto

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

Co sprawiło, że RAM 1500 został pickupem roku 2019?

Sharing is caring!

Dziennikarze magazynu motoryzacyjnego Motor Trend, jak co roku dokonali wyboru Samochodu roku. W roku 2019 w kategorii pickup zwycięzcą został RAM 1500. Jakie cechy sprawiły, że RAM 1500 zdobył nagrodę? Sprawdźmy.

Z jakimi autami rywalizował RAM 1500?

samochód RAM

fot. Motor Trend

Rywalizacja o tytuł samochodu roku 2019 była jak zwykle bardzo zacięta. O miano pickupa roku walczyły takie auta jak: Chevrolet Silverado 1500, Ford F-150, GMC Sierra 1500 oraz RAM 1500. Po trwających tydzień wymagających testach w Kalifornii i przejechaniu ponad 1300 mil dziennikarze dokonali wyboru. RAM 1500, zarówno w wersji RAM Laramie Longhorn, jak i RAM Rebel zdobył uznanie jurorów i zdecydowanie pokonał konkurentów. Na tle konkurencji, RAM wyróżnia się doskonałym połączeniem walorów użytkowych i luksusu, który kojarzy się bardziej z limuzyną, niż z pickupem. RAM 1500 najlepiej ze wszystkich testowanych samochodów prowadził się zarówno na autostradzie, jak i w terenie, otrzymując najwyższą ocenę w sześciu z siedmiu ocenianych kategorii.

Jakie parametry techniczne oferuje RAM 1500?

RAM 1500 wyposażony jest w silnik HEMI V8 o pojemności 5,7 litra i mocy 395 KM. Jest to wystarczająca moc, by bez trudu ciągnąć przyczepę z jachtem bądź innym ładunkiem,

samochód RAM

fot. Motor Trend

zachowując przy tym zadowalające osiągi. Podczas testów nieobciążony RAM rozpędził się od 0 do 60 mil/h godzinę w czasie zaledwie 7,54 sekundy, a odcinek ćwierć mili pokonał w czasie 15,71 sekundy, osiągając prędkość niemal 93 mil/h. Pomimo dużej pojemności i mocy silnika, RAM 1500 nie jest przesadnie paliwożerny. Uwagę jurorów plebiscytu wróciło również dostępne w standardzie  zawieszenie multilink, doskonale trzymające samochód na każdej nawierzchni, a także opcjonalne zawieszenie pneumatyczne.


Co kryje wnętrze RAM 1500?

samochód RAM

fot. Motor Trend

Pod względem jakości wykonania wnętrza i wyposażenia dostępnego w standardzie RAM 1500 nie ma sobie równych. Wnętrze utrzymane jest modnym, jaskrawoczerwonym kolorze. Dominuje wysokiej jakości skóra, która doskonale komponuje się z drewnianymi  elementami wykończenia. Wrażenie robi olbrzymia ilość miejsca z przodu oraz z tyłu, a także wygodne, regulowane w wielu płaszczyznach fotele. Z przodu, na konsoli centralnej znajduje się system multimedialny z 12-calowym ekranem dotykowym obsługujący systemy  Apple CarPlay i Android Auto. Uwagę dziennikarzy Motor Trend zwróciło również doskonałe wyciszenie pojazdu.

 Jak RAM 1500 wpłynął na segment pickupów?

Nowy RAM wręcz zdeklasował rywali i podniósł poprzeczkę na niespotykany wcześniej poziom. Wprowadzając na rynek model 1500 w wersji 2019, RAM doskonale odczytał oczekiwania klientów i na nowo zdefiniował, jak powinien wyglądać nowoczesny pickup. Ekskluzywne wnętrze, luksusowe wyposażenie, mocny silnik, rozsądne zużycie paliwa i najwyższy poziom bezpieczeństwa, czyli wszystko to, co stanowiło o sile zupełnie innej klasy samochodów, dzięki modelowi RAM 1500, trafiło do aut użytkowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pickupie roku 2019, odwiedź Edmark  Auto – autoryzowanego dealera samochodów amerykańskich, mieszczącego się w Warszawie, przy ul. Grochowskiej 168 A.