Dodge Charger i Challenger z nowymi specjalnymi pakietami - Edmark Auto
Jedyny autoryzowany dealer i serwis w Polsce Centralnej
Autorzy treści: Zespół Edmark

Autorzy treści: Zespół Edmark

Jedyny autoryzowany dealer i serwis w Polsce Centralnej

Dodge Charger i Challenger z nowymi specjalnymi pakietami

26 października 2021 roku w Auburn Hills w amerykańskim stanie Michigan zaprezentowane zostały dwie nowe wersje popularnych modeli Dodge’a – Charger i Challenger – wykończone pakietami SRT Black i HEMI Orange z oryginalnymi pomarańczowymi akcentami. Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką obu pakietów.

Pakiet HEMI Orange – czym się wyróżnia?

Wygląd pakietu HEMI Orange, który dostępny jest w wersjach GT RWD oraz Scat Pack Widebody Dodge’a Chargera i Challengera, nawiązuje do kultowego silnika HEMI, który od dziesięcioleci napędza samochody marki Dodge. Pierwsze wersje tej popularnej jednostki napędowej charakteryzowały wyraziste pomarańczowe akcenty, które amerykańscy inżynierowie postanowili zastosować zarówno w elementach wewnętrznych, jak i na zewnątrz flagowych modeli Dodge’a.

Wyjątkowy pomarańczowy pas ciągnący się przez całą długość nadwozia, pomarańczowe zaciski hamulcowe, delikatne wstawki na kracie chłodnicy czy subtelne plakietki na błotnikach to elementy podkreślające oryginalny charakter nowych wersji popularnych modeli amerykańskiej marki. Zdobiące deskę rozdzielczą, górną część drzwi, podłokietniki, pokrywę konsoli, osłonę dźwigni zmiany biegów oraz skórzaną kierownicę pomarańczowe szwy to element wyróżniający pakiet HEMI Orange. Przeszycia w kolorze pomarańczowym zyskały również fotele. Wersja Scat Pack Widebody została wyposażona także w pomarańczowo-czarną plakietkę „392” na desce rozdzielczej.

Charakterystyka pakietu SRT Black

Kolejną z propozycji przedstawionych przez amerykańskiego producenta pod koniec października jest pakiet SRT Black, który dostępny jest dla modeli Charger i Challenger w wersjach Hellcat i SRT Hellcat. Modele te dołączyły tym samym do Dodge’a Durango w wersji SRT 392, który już wcześniej był dostępny w opcji z pakietem SRT Black. Pakiet ten charakteryzuje się obecnością zewnętrznych plakietek SRT w kolorze Midnight Grey Metallic na grillu, błotnikach i spojlerze w wersji dla Challengera oraz grillu, błotnikach i pokrywie bagażnika dla Chargera. Pakiet SRT Black w modelach Chargera SRT uzupełniają końcówki wydechu Black Nickel. Końcówki te są standardem w modelach Challengera SRT.

Pakiety HEMI Orange i SRT Black są już dostępne u dealerów w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo, kiedy wersje te pojawią się na rynku europejskim. Gdy jednak do tego dojdzie, będziesz mógł nabyć je w salonie samochodów amerykańskich Edmark Auto, który jest autoryzowanym dealerem marki Dodge w Polsce.

Udostępnij!

Facebook
Twitter
LinkedIn
W temacie!

Powiązane wpisy

Awangardowa Środa 22 listopada 2023

Serdecznie zapraszamy na Awangardową Środę, wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców w niecodziennym klimacie burleski już 22.11.2023 w Klubie Nocnym OCZKI ul.Oczki 1A, Warszawa o godzinie 18.00 do

Laureat Firm Rodzinnych Forbes 2023

💪 Z wielką dumą informujemy, iż nasza firma została Laureatem rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbes 2023 🏆   VI edycja rankingu przygotowanego przez redakcję magazynu

Dynie w stylu Dodge

Było już u nas wycinane w dyniach Jeep-owych grilli, małych Wrangler-ków, Willys-ów czy gwiazd Amerykańskiej armii. W tym roku marka Dodge przygotowała dla fanów emocji