Dlaczego amerykańska motoryzacja tak bardzo różni się od europejskiej? - Edmark Auto
Jedyny autoryzowany dealer i serwis w Polsce Centralnej
Autorzy treści: Zespół Edmark

Autorzy treści: Zespół Edmark

Jedyny autoryzowany dealer i serwis w Polsce Centralnej

Dlaczego amerykańska motoryzacja tak bardzo różni się od europejskiej?

Europa i Ameryka to dwa różne motoryzacyjne światy. Jakie są pomiędzy nimi różnice i dlaczego amerykańska motoryzacja tak bardzo różni się od europejskiej? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w poniższym wpisie. Przeczytaj artykuł na naszym blogu.

Jakie są różnice pomiędzy motoryzacją w Europie, a w USA?

Myśląc o amerykańskich samochodach, mamy przed oczami wielkie, komfortowe pojazdy z ogromnymi silnikami. Skąd takie zmiłowanie u Amerykanów do samochodów w rozmiarze XXL? Przede wszystkim musimy pamiętać, że samochody w USA są użytkowane w zupełnie innych warunkach i w inny sposób niż na naszym kontynencie. USA to ogromny kraj, podróżowanie ma zatem zupełnie inny wymiar niż w Europie. Dotyczy to również codziennych dojazdów do pracy, z przedmieść do centrów miast. Statystyczny Amerykanin spędza zatem w samochodzie o wiele więcej czasu niż Europejczyk, a to ma decydujący wpływ jakim samochodem chce się przemieszczać. Auta w europejskim rozmiarze, przystosowane do poruszania się w ciasnych uliczkach,  byłyby dla nich za małe, zbyt ciasne i uchodziłyby za… mało bezpieczne. Tak, wielkość samochodu jest utożsamiana z bezpieczeństwem. Duży = bezpieczny. Większe gabaryty czynią auto także bardziej uniwersalnym. To w USA narodziła się moda na SUV’y tak chętnie kupowane również w Europie (ale odpowiednio „zminiaturyzowane”). Stany to także ojczyzna minivanów i niezwykle tam popularnych pick-up’ów. Właśnie te samochody, które na starym kontynencie są kojarzone z autami dostawczymi czy użytkowymi, to najpopularniejsze auta w USA. Trzy najpopularniejsze modele o najwyższej sprzedaży, to właśnie pick-up’y. Ale czy tam są postrzegane jako auta ciężarowe? Absolutnie nie! Pick-up po amerykańsku, to super luksusowy SUV, ale bardziej uniwersalny, bo dodatkowo wyposażony w przestrzeń ładunkową. Doskonale wyposażony, wykończony z największą dbałością o detale, z przestronną kabiną, zapewniający kierowcy i pasażerom komfort z najwyższej półki.

Typowym przedstawicielem tego segmentu jest RAM1500, drugi najlepiej sprzedający się samochód w USA i siódmy najpopularniejszy model na świecie! Potężny, 6-cio metrowy samochód musi być napędzany odpowiednio mocnym silnikiem. I tak jest, w istocie pod maską królują V6-ki i V8-mki z legendarnym Hemi 5.7 na czele. Wysoka kultura pracy i niezawodność tego 400 konnego „potwora”, czynią go najchętniej wybieraną jednostką napędową w tym modelu. Ale „taki samochód na pewno dużo pali”, powie ktoś z naszej części świata. To prawda, ale tylko częściowo. Po pierwsze, ten silnik mimo swej pojemności (prawie 6 litrów) potrafi być naprawdę oszczędny, dzięki systemowi MDS, czyli odłączania 4 cylindrów, w sytuacji, w której auto jedzie ze stałą prędkością i nie wykorzystuje pełnej mocy. Po drugie pamiętajmy, że paliwo w USA jest dużo tańsze niż w Europie i to aż o ponad 50%, zatem koszty eksploatacji tego auta są porównywalne z tymi, jakie w Europie ponosi się użytkując auta kompaktowe.

Czy RAM1500 spodobałby się w Polsce? Czy są chętni na zakup tak potężnego auta? Odpowiedź może być tylko jedna – TAK! To idealne auto dla miłośników caravaningu, właścicieli koni, ale też jachtów, motocykli czy quadów. To grupa klientów, która systematycznie rośnie, która potrzebuje auta o dużej ładowności i uciągu przyczepy umożliwiająca komfortowe podróżowanie. Koszty eksploatacji samochodu można bardzo łatwo zredukować montując instalację LPG. W tak dużym aucie montaż butli nie stanowi żadnego problemu, w niczym też nie ogranicza funkcjonalności samochodu.

RAM1500 ma jeszcze jedną bardzo istotną zaletę: wyróżnia się na drodze, wręcz budzi respekt u innych użytkowników dróg. To interesująca propozycja dla tych, którym „znudziły się” europejskie SUV’y z wyżyłowanymi silnikami. Każdy kto miał szansę przetestować RAM’a,  jest pozytywnie zaskoczony jak przyjemna i łatwa jest jazda tym ogromnym samochodem. Zalety te dostrzegają również pasażerowie, podróżujący w obszernej i komfortowej kabinie.

Zakup amerykańskiego samochodu to dla wielu może być spełnienie marzeń unikatowym aucie. Ze względu na swoją specyfikę, samochody z USA  trudno ujrzeć na krajowych drogach, a kiedy już się pojawią, wzbudzają duże zainteresowanie. Jeśli jesteś fanem motoryzacji zza oceanu i chcesz zasiąść za kierownicą wyjątkowego auto marki RAMDodge lub Jeep,  odwiedź dealera samochodów amerykańskich Edmark Auto w Warszawie, przy ul. Grochowskiej 168A.

Udostępnij!

Facebook
Twitter
LinkedIn
W temacie!

Powiązane wpisy

Awangardowa Środa 22 listopada 2023

Serdecznie zapraszamy na Awangardową Środę, wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców w niecodziennym klimacie burleski już 22.11.2023 w Klubie Nocnym OCZKI ul.Oczki 1A, Warszawa o godzinie 18.00 do

Laureat Firm Rodzinnych Forbes 2023

💪 Z wielką dumą informujemy, iż nasza firma została Laureatem rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych Forbes 2023 🏆   VI edycja rankingu przygotowanego przez redakcję magazynu

Dynie w stylu Dodge

Było już u nas wycinane w dyniach Jeep-owych grilli, małych Wrangler-ków, Willys-ów czy gwiazd Amerykańskiej armii. W tym roku marka Dodge przygotowała dla fanów emocji