RAM 1500 pickupem roku 2019 - Edmark Auto
Jedyny autoryzowany dealer i serwis w Polsce Centralnej
Autorzy treści: Zespół Edmark

Autorzy treści: Zespół Edmark

Jedyny autoryzowany dealer i serwis w Polsce Centralnej

RAM 1500 pickupem roku 2019

Dziennikarze magazynu motoryzacyjnego Motor Trend, jak co roku dokonali wyboru Samochodu roku. W roku 2019 w kategorii pickup zwycięzcą został RAM 1500. Jakie cechy sprawiły, że RAM 1500 zdobył nagrodę? Sprawdźmy.

Z jakimi autami rywalizował RAM 1500?

Rywalizacja o tytuł samochodu roku 2019 była jak zwykle bardzo zacięta. O miano pickupa roku walczyły takie auta jak: Chevrolet Silverado 1500, Ford F-150, GMC Sierra 1500 oraz RAM 1500. Po trwających tydzień wymagających testach w Kalifornii i przejechaniu ponad 1300 mil dziennikarze dokonali wyboru. RAM 1500, zarówno w wersji RAM Laramie Longhorn, jak i RAM Rebel zdobył uznanie jurorów i zdecydowanie pokonał konkurentów. Na tle konkurencji, RAM wyróżnia się doskonałym połączeniem walorów użytkowych i luksusu, który kojarzy się bardziej z limuzyną, niż z pickupem. RAM 1500 najlepiej ze wszystkich testowanych samochodów prowadził się zarówno na autostradzie, jak i w terenie, otrzymując najwyższą ocenę w sześciu z siedmiu ocenianych kategorii.


fot. MotorTrend

Jakie parametry techniczne oferuje RAM 1500?

RAM 1500 wyposażony jest w silnik HEMI V8 o pojemności 5,7 litra i mocy 395 KM. Jest to wystarczająca moc, by bez trudu ciągnąć przyczepę z jachtem bądź innym ładunkiem,

zachowując przy tym zadowalające osiągi. Podczas testów nieobciążony RAM rozpędził się od 0 do 60 mil/h godzinę w czasie zaledwie 7,54 sekundy, a odcinek ćwierć mili pokonał w czasie 15,71 sekundy, osiągając prędkość niemal 93 mil/h. Pomimo dużej pojemności i mocy silnika, RAM 1500 nie jest przesadnie paliwożerny. Uwagę jurorów plebiscytu wróciło również dostępne w standardzie  zawieszenie multilink, doskonale trzymające samochód na każdej nawierzchni, a także opcjonalne zawieszenie pneumatyczne.


fot. MotorTrend

Co kryje wnętrze RAM 1500?

Pod względem jakości wykonania wnętrza i wyposażenia dostępnego w standardzie RAM 1500 nie ma sobie równych. Wnętrze utrzymane jest modnym, jaskrawoczerwonym kolorze. Dominuje wysokiej jakości skóra, która doskonale komponuje się z drewnianymi  elementami wykończenia. Wrażenie robi olbrzymia ilość miejsca z przodu oraz z tyłu, a także wygodne, regulowane w wielu płaszczyznach fotele. Z przodu, na konsoli centralnej znajduje się system multimedialny z 12-calowym ekranem dotykowym obsługujący systemy  Apple CarPlay i Android Auto. Uwagę dziennikarzy Motor Trend zwróciło również doskonałe wyciszenie pojazdu.

Jak RAM 1500 wpłynął na segment pickupów?

Nowy RAM wręcz zdeklasował rywali i podniósł poprzeczkę na niespotykany wcześniej poziom. Wprowadzając na rynek model 1500 w wersji 2019, RAM doskonale odczytał oczekiwania klientów i na nowo zdefiniował, jak powinien wyglądać nowoczesny pickup. Ekskluzywne wnętrze, luksusowe wyposażenie, mocny silnik, rozsądne zużycie paliwa i najwyższy poziom bezpieczeństwa, czyli wszystko to, co stanowiło o sile zupełnie innej klasy samochodów, dzięki modelowi RAM 1500, trafiło do aut użytkowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pickupie roku 2019, odwiedź Edmark  Auto – autoryzowanego dealera samochodów amerykańskich, mieszczącego się w Warszawie, przy ul. Grochowskiej 168 A.

Udostępnij!

Facebook
Twitter
LinkedIn
W temacie!

Powiązane wpisy

Awangardowa Środa 22 listopada 2023

Serdecznie zapraszamy na Awangardową Środę, wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców w niecodziennym klimacie burleski już 22.11.2023 w Klubie Nocnym OCZKI ul.Oczki 1A, Warszawa o godzinie 18.00 do