Jakie były wyniki plebiscytu Motor Trend Truck of the Year 2020? |

Plebiscyt Truck of the Year magazynu Motor Trend jest jednym z ważniejszych plebiscytów motoryzacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Jakie były wyniki ostatniego plebiscytu i jakie auto zostało wybrane samochodem użytkowym roku 2020? Zapraszamy do wpisu.

Jak wybierany jest samochód użytkowy roku magazynu Motor Trend? motortrend

Każdy kraj ma swój plebiscyt na samochód roku, czasem nawet więcej niż jeden i nie inaczej jest w Stanach Zjednoczonych. Prestiżowa nagroda Motor Trend Truck of the Year przyznawana jest co roku, począwszy od 1949 roku, kiedy pojawiło się pierwsze wydanie magazynu Motor Trend.  Pojazdy kandydujące do tytułu samochodu roku są poddawane tygodniowym testom, a następnie oceniane przez dziennikarzy na podstawie następujących kryteriów:

  • wygląd,
  • zaawansowanie konstrukcyjne,
  • bezpieczeństwo,
  • funkcjonalność,
  • koszty eksploatacji,
  • cena.

 

samochód RAM Najlepiej oceniony samochód otrzymuje tytuł Truck of The Year. Amerykanie ogłaszają wyniki plebiscytu przed North American International Auto Show, które w styczniu 2020 roku odbędzie się w Detroit.

Jaki samochód został wybrany najlepszym autem użytkowym roku 2020?

O miano samochodu użytkowego roku 2020 walczyły Ford Ranger, Jeep Gladiator oraz RAM Heavy Duty, a zwycięzca mógł być tylko jeden. Został nim RAM Heavy Duty. Co ciekawe, RAM samochód RAM bardzo często sięgał po tytuł Truck of the Year na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia. Miało to miejsce w roku 2010, 2013, 2014, a także w roku 2019, kiedy najlepszym samochodem został wybrany RAM 1500. Zwycięzca plebiscytu – RAM Heavy Duty to samochód, obok którego trudno przejść obojętnie. Jest to pojazd, zostawiający konkurencję daleko w tyle pod względem walorów użytkowych. jeep Potrafi ciągnąć przyczepę o masie całkowitej do 14288 kg, a jego ładowność to niemal  3500 kg. Tak dobre osiągi są zasługą 6,7-litrowego silnika diesla V6 o mocy 400 KM mocy przy 2800 obr./min oraz aż 1354 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 1800 obr./min. Na rynku dostępne są również wersje z nieco słabszym silnikiem diesla Cummins o mocy 370 KM i 1151 Nm, a także z 6,4-litrowym silnikiem benzynowym HEMI V8 o mocy 410 KM i 581 Nm. Choc RAM Heavy Duty to typowy samochód do pracy, może wykorzystywać najnowsze wnętrze samochodu rozwiązania technologiczne. W najwyższych wersjach możemy liczyć m.in. na bogate wyposażenie, m.in. skórzane fotele, wysokiej jakości sprzęt audio i wiele innych udogodnień.