Jak często wymieniać olej silnikowy w RAM 1500 i Dodge Durango z silnikiem 5.7 HEMI V8? |

Olej silnikowy jest nieodzowny dla utrzymania prawidłowej temperatury silnika na trasie oraz jego czystości. Regularna wymiana oleju jest więc niezbędna dla zachowania silnika we właściwym stanie. W poniższym wpisie omawiamy zalecenia co do wymiany oleju silnikowego w silniku 5.7 HEMI V8, który napędza między innymi RAM-a 1500 i Dodge’a Durango.

Od czego zależy częstotliwość wymiany oleju silnikowego?

Olej silnikowy w RAM Samochody RAM 1500 i Dodge Durango wyposażone są w system automatycznego wskaźnika wymiany oleju. Przypomni Ci on, że nadszedł czas na wizytę w serwisie. W zależności od warunków pracy silnika pojawi się wiadomość wskaźnika wymiany oleju. Oznacza to, że Twój pojazd wymaga serwisu. Moment wyświetlenia wiadomości „Oil Change Required” zależy od kilku czynników, takich jak:

  • częstotliwość krótkich przejazdów,
  • holowanie przyczep,
  • ekstremalnie wysokie i niskie temperatury zewnętrzne,
  • zużycie paliwa E85.

Kiedy wymienić olej w silniku 5.7 HEMI V8?

Trudne warunki pracy mogą spowodować, że wiadomość o konieczności wymiany oleju pojawi się nawet po przejechaniu 5600 kilometrów od ostatniego wyzerowania. Jeśli tak się stanie, odwiedź serwis najszybciej jak to możliwe w ciągu najbliższych 800 kilometrów. W przypadku modelu RAM 1500 producent zaleca, by okresy między wymianami oleju w żadnym wypadku nie przekraczały 16000 kilometrów, 12 miesięcy lub 350 godzin pracy silnika, w zależności co nastąpi jako pierwsze. 350 godzin pracy silnika lub pracy na biegu jałowym odnosi się zwykle do klientów flotowych.

Raz w miesiącu lub przed każdą dłuższą podróżą:

  • sprawdź poziom oleju silnikowego oraz płynu do spryskiwaczy;
  • sprawdź ciśnienie powietrza w oponach, zwracając uwagę na nietypowe ślady zużycia i uszkodzenia. W razie zauważenia pierwszych oznak nieregularnego zużycia przeprowadź rotowanie opon, nawet jeśli zdarzy się to przed włączeniem wskaźnika wymiany oleju;
  • sprawdź działanie wszystkich wewnętrznych i zewnętrznych świateł.

Zapraszamy do umówienia się na wymianę oleju silnikowego w naszym serwisie samochodów amerykańskich w Warszawie, przy ul. Grochowskiej 168A. Stosujemy w pełni mineralny olej silnikowy 5W20 firmy Mopar, który został opracowany z myślą o poprawie osiągów w zakresie zużycia paliwa, emisji spalin, czystości silnika i ochrony turbosprężarki. Olej 5W20 firmy Mopar spełnia normę olejową ILSAC GF-5.