Chrysler Town & Country - rodzinny salon na kołach |

Marzysz o samochodzie, którym komfortowo wyjedziesz na wczasy z całą rodziną? Poznaj Chryslera Town & Country. Ten minivan z amerykańskim rodowodem, to prawdziwy rodzinny salon na kołach. Jakie są jego największe zalety? Zapraszamy do przeczytania wpisu na naszym blogu.

Krótka historia Chryslera Cross & Country

Chrysler Town & Country Van 1997 r.

Historia nazwy Town & Country sięga roku 1941, kiedy to pojawi się jako samochód typu kombi z nadwoziem drewniano-stalowym. Aż do 1989 roku modele Town&Country to były auta, głównie z nadwoziem kombi, należące do segmentu C lub E. Istniały również wersje sedan, coupe i cabrio, jednak nie były one tak popularne jak kombi. W 1984r wprowadzono do sprzedaży model Plymouth Voyager, „MagicWagon” jak go wówczas nazywano. Samochód o rewolucyjnej konstrukcji: auto o rozmiarach typowego sedana, mieszczący się w typowym garażu, za to mogący wygodnie pomieścić 7 osób wraz z bagażem. Równolegle sprzedawano ten pojazd pod marką Dodge jako Dodge Caravan. Rynek zareagował entuzjastycznie, ten model odniósł

Chrysler Grand Voyager niebywały sukces w USA.

 

W 1990 roku ofertę uzupełniła kolejna marka koncernu: Chrysler. Model nazwano Town & Country, i był to zarazem najlepiej wyposażony i najdroższy z oferowanych modeli. W 1998r rozpoczęto sprzedaż minivanów w Europie. Ponieważ marki Dodge i Plymouth nie były oferowane na starym kontynencie, model ten był oferowany jako Chrysler Voyager lub Grand Voyager w wydłużonej wersji nadwozia.. W Europie a w szczególności w Polsce model ten zyskał liczne grono entuzjastów i nabywców przez lata będąc najchętniej kupowanym minivanem.

Jak wygląda wnętrze Chryslera Town & Country?

Chrysler Grand Voyager Pierwszym, co rzuca się w oczy po zajrzeniu do wnętrza Chryslera Town & Country jest olbrzymia przestrzeń. Nawet przy rozłożonej kanapie w trzecim Chrysler Grand Voyager rzędzie przestrzeń bagażowa jest imponująca. Według danych producenta od granicy kanapy do dachu pojemność bagażnika wynosi nawet 900l. Liczne schowki i skrytki umożliwiają spakowanie drobnych przedmiotów bez ograniczania przestrzeni bagażowej.

Model wyposażony jest w niezwykle fukcjonalny system system Stow’n Go umożliwiający złożenie foteli drugiego i trzeciego rzędu. Uzyskujemy dzięki temu płaską powierzchnię i prawie 4m3 przestrzeni bagażowej. Tego nie potrafi żaden inny minivan! Town & Country to samochód, który powstał po to, by zapewnić maksymalny komfort jazdy podczas długich tras.

Osoby dorosłe nawet w trzecim rzędzie mogą wygodnie podróżować, co wyróżnia ten model na tle konkurencji. Producent udostępnił szereg funkcji multimedialnych, m.in. obsługę telefonu komórkowego i GPS poprzez system Unconnect. Podróż może uprzyjemnić nowoczesny system audiowizualny Blu-Ray, składający się z dwóch ekranów działających niezależnie, wejść HDMI, portów ładowania USB, gniazda 12V oraz słuchawek bezprzewodowych.

Czym napędzany jest Chrysler Town & Country? Chrysler Town & Country wnętrze

Town & Country

Obecna wersja modelu Town & Country napędzana jest benzynowym silnikiem V6 Pentastar o pojemności 3,6 l, z automatyczną 6-stopniową skrzynią biegów 62TE Ultradrive. Silnik oferuje moc 283 KM i 354 Nm momentu obrotowego. Samochód przyspiesza do 100 km/h w niecałe osiem sekund, co jest świetnym wynikiem biorąc pod uwagę masę i gabaryty samochodu. Jednocześnie zużycie paliwa jest zaskakująco niskie jak na tak ogromną jak na europejskie warunki pojemność silnika. Silnik pracuje bardzo cicho co dodatkowo poprawia komfort podróży.

 

Czy duży amerykański van może być alternatywą dla aut europejskich?

Chrysler Town & Country wnętrze samochodu

Na tle europejskich aut klasy van trudno znaleźć rodzinne auto, które byłoby godnym rywalem dla Chryslera Town & Country. Przebija swoich konkurentów ilością miejsca, komfortem, wielofunkcyjnością. To idealna propozycja dla rodzin z dziećmi.

Chrysler Town & Country siedzenia

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym modelu a być może poznać jego najnowsze wcielenie Chryslera Pacifica, odwiedź Edmark Auto – salon i serwis samochodów amerykańskich w Warszawie.