80-lecie Jeep. Jak marka celebruje swoje urodziny? |

Marka Jeep powstała w 1941 roku i od tego czasu stale rozwija się oraz ugruntowuje swoją wysoką pozycję na rynku SUV-ów, pickupów i samochodów terenowych. Światowy lider w produkcji pojazdów 4×4 w 2021 roku obchodzi swoje 80. urodziny. Na tę okazję Jeep, który uwielbia świętować swoją historię, przygotował serię niespodzianek dla fanów. W jaki sposób amerykańska marka celebruje kolejną okrągłą rocznicę powstania?

Całoroczne urodziny

Jeep compass 80th-Anniversary Legenda Jeepa rozpoczęła się przed ośmioma dekadami. Na potrzeby amerykańskiego wojska biorącego udział w II wojnie światowej powstał model Willys MB, który potocznie nazywany był „jeepem”. Od początku istnienia nazwa Jeep utożsamiana jest z solidnymi i trwałymi samochodami z napędem na cztery koła, które są w stanie przetrwać w każdych warunkach terenowych. Mimo że od powstania pierwszego pojazdu z napędem 4×4 minęło już 80 lat, priorytety amerykańskiej marki się nie zmieniły. Jeep nadal stawia przede wszystkim na jakość, dzięki czemu uznawany jest za synonim terenowej doskonałości.

Każdego roku dniem Jeepa jest 4 kwietnia, co ma symbolizować napęd 4×4. Swoje 80. urodziny w Europie amerykańska marka świętuje jednak przez cały 2021 rok. W tym czasie fani będą mogli wziąć udział w licznych wydarzeniach i inicjatywach mających na celu przybliżenie im historii marki. Wszystko po to, aby europejscy pasjonaci Jeepa mogli jak najlepiej poznać tradycję oraz wartości reprezentowane przez amerykańskiego producenta samochodów terenowych. W Polsce 80 urodziny obchodzić będziemy 9-21 września 2012 podczas kolejnego Camp Jeep PL SOLINA.

Jeep Renegade anniversary

Specjalne edycje modeli Wrangler, Wrangler Unlimited, Wrangler Unlimited 4xe, Gladiator, Compass, Compass 4xe, Renegade, Renegade 4xe w wersji 80th Anniversary

Pierwsze z zapowiadanych wydarzeń miało miejsce już pod koniec stycznia. Na specjalnej konferencji internetowej zaprezentowane zostały modele Jeep Wrangler, Gladiator, Compass i Renegade w wersji 80th Anniversary. Samochody te to specjalne edycje popularnych modeli, będące kontynuacją znanej fanom Jeepa tradycji produkowania wyjątkowych serii na ważne wydarzenia lub rocznice bezpośrednio związane z amerykańską marką. Wersje Anniversary wychodzą co pięć lat. Wszystko rozpoczęło się w 1966 roku i wiele wskazuje na to, że w kolejnych latach tradycja ta będzie kontynuowana. Sympatycy marki kolejnych „rocznicowych” modeli mogą spodziewać się dopiero w 2026 roku.

Modele Wrangler, Gladiator, Compass i Renegade w wersji Anniversary dostępne są w salonie samochodów amerykańskich Edmark Auto, który jest najstarszym dealerem marki Jeep w Polsce.

Wrangler Unlimited 4xe

 

Jeep Wrangler Unlimited 80tH

Kolejną niespodzianką, a dla wielu zagorzałych fanów Wranglerów bardzo kontrowersyjną premierą, jest wprowadzenie wersji Wrangler Unlimited 4xe o łącznej mocy 381KM. W USA ten właśnie model rozpoczyna łączenie wielu fanów na dynamicznie powiększających się grupach społecznościowych. Polska dziennikarska premiera odbędzie się pod koniec czerwca, ale już dziś w salonie przy ulicy Grochowskiej można obejrzeć ten model.

Jeep Wave

Następną z ważnych inicjatyw, które marka przygotowała dla swoich fanów z okazji 80. urodzin, jest wprowadzenie specjalnego programu lojalnościowego premium o nazwie Jeep Wave. Program ten oferuje właścicielom samochodów produkowanych przez amerykańską markę możliwość wstąpienia do ekskluzywnego grona uczestników, a co za tym idzie korzystania z prestiżowych usług dostępnych tylko dla członków. Program został stworzony, aby właściciele Jeepów z całego świata mogli wymieniać doświadczenia i czerpać korzyści z przynależności do wyjątkowej społeczności, którą jest rodzina Jeepa.

 

Jeep Wrangler unlimited Anniversary Wśród głównych benefitów uczestnictwa w programie Jeep Wave należy wymienić:

 

-dwa bezpłatne przeglądy okresowe nowego modelu Jeep. Przeglądy należy wykonać w ciągu pierwszych 24 miesięcy po zakupie samochodu,

 

-możliwość skorzystania z usług specjalnej pomocy drogowej działającej przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu,

 

-priorytetowy dostęp do Jeep Call Center i pracujących tam wielojęzycznych konsultantów, świadczących pomoc z zakresu obsługi Klienta,

 

-uprzywilejowaną możliwość uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez markę Jeep oraz jej partnerów.

Program Jeep Wave na głównych rynkach Europy obowiązuje od początku 2021 roku, natomiast w Polsce został wprowadzony w kwietniu tego roku.