HEMI Orange i SRT Black – dwa nowe pakiety od marki Dodge

26 października 2021 roku w Auburn Hills w amerykańskim stanie Michigan zaprezentowane zostały dwie nowe wersje popularnych modeli Dodge’a – Charger i Challenger – wykończone pakietami SRT Black i HEMI Orange z oryginalnymi pomarańczowymi akcentami. Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką obu pakietów.

Pakiet HEMI Orange – czym się wyróżnia?

Wygląd pakietu HEMI Orange, który dostępny jest w wersjach GT RWD oraz Scat Pack Widebody Dodge’a Chargera i Challengera, nawiązuje do kultowego silnika HEMI, który od dziesięcioleci napędza samochody marki Dodge. Pierwsze wersje tej popularnej jednostki napędowej charakteryzowały wyraziste pomarańczowe akcenty, które amerykańscy inżynierowie postanowili zastosować zarówno w elementach wewnętrznych, jak i na zewnątrz flagowych modeli Dodge’a.

Wyjątkowy pomarańczowy pas ciągnący się przez całą długość nadwozia, pomarańczowe zaciski hamulcowe, delikatne wstawki na kracie chłodnicy czy subtelne plakietki na błotnikach to elementy podkreślające oryginalny charakter nowych wersji popularnych modeli amerykańskiej marki. Zdobiące deskę rozdzielczą, górną część drzwi, podłokietniki, pokrywę konsoli, osłonę dźwigni zmiany biegów oraz skórzaną kierownicę pomarańczowe szwy to element wyróżniający pakiet HEMI Orange. Przeszycia w kolorze pomarańczowym zyskały również fotele. Wersja Scat Pack Widebody została wyposażona także w pomarańczowo-czarną plakietkę „392” na desce rozdzielczej.

Charakterystyka pakietu SRT Black

Kolejną z propozycji przedstawionych przez amerykańskiego producenta pod koniec października jest pakiet SRT Black, który dostępny jest dla modeli Charger i Challenger w wersjach Hellcat i SRT Hellcat. Modele te dołączyły tym samym do Dodge’a Durango w wersji SRT 392, który już wcześniej był dostępny w opcji z pakietem SRT Black. Pakiet ten charakteryzuje się obecnością zewnętrznych plakietek SRT w kolorze Midnight Grey Metallic na grillu, błotnikach i spojlerze w wersji dla Challengera oraz grillu, błotnikach i pokrywie bagażnika dla Chargera. Pakiet SRT Black w modelach Chargera SRT uzupełniają końcówki wydechu Black Nickel. Końcówki te są standardem w modelach Challengera SRT.

Pakiety HEMI Orange i SRT Black są już dostępne u dealerów w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo, kiedy wersje te pojawią się na rynku europejskim. Gdy jednak do tego dojdzie, będziesz mógł nabyć je w salonie samochodów amerykańskich Edmark Auto, który jest autoryzowanym dealerem marki Dodge w Polsce.