Czym jest off road? |

Off road to rodzaj aktywności stworzony dla miłośników mocnych wrażeń i adrenaliny, którzy kochają samochody terenowe. Ostatnio wraz z rosnącą popularnością terenówek w naszym kraju rośnie także rzesza fanów off roadu. Zwykło się mówić się, że to sport dla prawdziwych mężczyzn, ale to stereotyp, któremu zaprzecza systematycznie rosnąca liczba pań aktywnie biorących udział w imprezach terenowych

 

Off road – co to takiego?

niedzielne wyprawy jeep Off road to sport motorowy, aby go uprawiać musisz mieć odpowiedni samochód, który podoła najtrudniejszym warunkom. Dlaczego? Bo off road to jazda po nieutwardzonych drogach. Można jeździć praktycznie wszędzie – po górach, lasach, wąwozach, kamieniołomach, poligonach, (po uzyskaniu odpowiednich zgód od lokalnych władz!), a także po specjalnie przygotowanych  do tego celu torach. To zajęcie dla osób, które chcą oderwać się od monotonii codziennego życia. Jazda w terenie, często trudno dostępnym, to sprawdzian wytrzymałości, siły, spostrzegawczości, odwagi i prawdziwy zastrzyk adrenaliny ale także konieczność współpracy z innymi uczestnikami przy pokonywaniu przeszkód. To świetny relaks i doskonały sposób spędzania wolnego czasu.

 

 

 

Do off roadu idealne są samochody terenowe takie jak Jeep – pierwsza na świecie  i jedna z niewielu marek, która produkuje wyłącznie samochody terenowe. Im bardziej wytrzymała i silna jest nasza maszyna, tym lepiej.

Rodzaje off roadu

 

Mimo, że dla laików off road to po prostu off road, to znawcy dzielą go na kilka podstawowych odmian. Każda z nich ma swoją specyfikę i niepowtarzalny charakter. Każdy wymaga odpowiednio przygotowanego samochodu i załogi!

 

  • Przeprawowy – ten typ off roadu polega na pokonywaniu różnych przeszkód, mogą to być np. strome podjazdy czy zjazdy, doły błotne, rzeki albo trawersy.

 

  • Rock crawling – jak sama nazwa wskazuje, uprawia się go w skalistym terenie, jeżdżąc po kamieniach czy głazach oraz wspinając się na strome zbocza skalne.
  • Cross country – rodzaj współzawodnictwa polegający na jak najszybszym dotarciu z punktu startu do wyznaczonej mety. Najbardziej znanym rajdem cross country jest rajd Dakar.

off road

Jeep Academy polska

 

szkoła off-road edmark auto Camp Jeep Kaszuby