80-lecie Jeep. Jak marka celebruje swoje urodziny?

Marka Jeep powstała w 1941 roku i od tego czasu stale rozwija się oraz ugruntowuje swoją wysoką pozycję na rynku SUV-ów, pickupów i samochodów terenowych. Światowy lider w produkcji pojazdów 4×4 w 2021 roku obchodzi swoje 80. urodziny. Na tę okazję Jeep, który uwielbia świętować swoją historię, przygotował serię niespodzianek dla fanów. W jaki sposób amerykańska marka celebruje kolejną okrągłą rocznicę powstania? Więcej »

Seria SRT – najpotężniejsze auta marek Dodge i Jeep

Nawet podstawowe modele samochodów marek Dodge i Jeep robią ogromne wrażenie na chyba każdym fanie czterech kółek. A co z osobami, które zjadły zęby na szybkich amerykańskich autach? Dla nich inżynierowie koncernu FCA konstruują specjalne modele z oznaczeniem SRT, które zapewniają jeszcze wyższe osiągi. Co właściwie oznacza ten skrót i czym wyróżniają się opatrzone nim modele samochodów? Zapraszamy na krótką historię aut z serii SRT. Więcej »

Richard Petty – legenda wyścigów NASCAR i jego przepiękny Dodge Charger

Richard Petty to jeden z najbardziej utytułowanych kierowców NASCAR – niezwykle popularnej w USA serii wyścigowej. Richard Petty był siedmiokrotnym mistrzem NASCAR Winston Cup Series. Również siedem razy wygrał prestiżowy wyścig Daytona 500. Poznaj bliżej sylwetkę tego legendarnego kierowcy oraz jego najsłynniejsze auto – przepięknego Dodge’a Chargera z numerem 43. Więcej »

Brian Chuchua – legendarny kierowca Jeepa

Brian Chuchua to jedna z legend wyścigów terenowych. Urodzony 29 kwietnia 1937 roku w Bell w Kalifornii kierowca, organizator i promotor motorsportu przyczynił się bardzo do rozwoju wyścigów offroad. Przyjrzyjmy się bliżej sylwetce Briana Chuchua. Więcej »