Znamy wyniki tegorocznej edycji plebiscytu magazynu OFF ROAD. Marka Jeep z licznymi nagrodami

Najcenniejsze są te nagrody, które przyznawane są przez osoby znające się na rzeczy. W świecie motoryzacji jedną z nich jest z pewnością plebiscyt niemieckiego specjalistycznego magazynu OFF ROAD, poświęconego SUV-om i samochodom 4×4. W tym roku do rywalizacji stanęło 248 modeli aut, a nagrody przyznano w 13 kategoriach. Czytelnicy ponownie docenili samochody marki Jeep.

W kategorii „Kompaktowy SUV” (kategoria D) już po raz szósty z rzędu tryumfował Jeep Renegade, który pokonał 19 innych modeli. Czytelnicy byli pod wrażeniem możliwości jezdnych samochodu i jego niepowtarzalnego designu. Za najlepszy importowany luksusowy samochód terenowy uznano zaś Jeepa Grand Cherokee, który znalazł się również na drugim miejscu w klasyfikacji „Luksusowych samochodów terenowych” (kategoria B).

Doceniono także Jeep Wranglera, który uplasował się na drugim stopniu podium w kategorii „Samochód terenowy” (kategoria A). Zagłosowało na niego 28,4% uczestników, a do zwycięstwa zabrakło niewiele, bo zaledwie 0,6%. Wrangler, który niebawem doczeka się wersji 4xe z technologią hybrydową plug-in, zajął również drugą pozycję w kategorii „Napędy alternatywne”. Ostatnim Jeepem, który doczekał się wyróżnienia, okazał się Jeep Gladiator, którego uznano za drugiego najlepszego „Pick-upa” (kategoria C). I to jeszcze przed premierą na europejskim rynku!

Plebiscyt magazynu OFF ROAD prowadzony jest od 1982 roku. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 41 500 osób.