Your SUV is not a Jeep, my Jeep is NOT a SUV! |

Termin SUV, czyli Sport Utility Vehicles oznacza sportowy samochód użytkowy. Określenie SUV po raz pierwszy pojawiło się w 1974, w katalogu Jeepa Cherokee pierwszej generacji. To właśnie marce Jeep zawdzięczamy tak popularny dziś segment aut. Bardzo często, mianem Jeep (albo po polsku „dżip”) określa się samochód terenowy, nawet jeśli jego możliwości terenowe są ograniczone i tylko wyglądem przypomina terenówkę. Zatem nie każdy SUV jest Jeepem i nie każdy nadaje się w teren, tak dobrze, jak Jeep. Co wyróżnia Jeepy od innych aut należących do kategorii SUV? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz we wpisie na naszym blogu.

There`s Only One Jeep

Jeep-compass Jeep Wrangler i Jeep Cherokee, które odniosły wielki sukces, stały się inspiracją dla innych producentów samochodów. Jednak, jak głosi hasło reklamowe funkcjonujące od 1990 roku – „Jeep. There’s Only One” – Jeep jest tylko jeden. Choć w autach klasy SUV znaleźć można takie elementy charakterystyczne dla pojazdów terenowych jak zwiększony prześwit, napęd AWD, większy rozmiar kół, to większość z nich sprawdzi się jedynie, jako samochód do jazdy po mieście lub drogach szutrowych. Tymczasem każdy z modeli Jeep’a jest liderem w swojej klasie jeśli chodzi o tzw. dzielność terenową, przede wszystkim dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów napędu 4×4 oraz takiemu zaprojektowaniu nadwozia by zapewnić optymalne kąty natarcia, zejścia, czy rampowy, niezbędne do poruszani się w terenie.

Dlaczego Jeep?

Bez względu na to, czy wybierzesz auto kompaktowe, jak Jeep Compass albo Renegade, średniej wielkości Jeepa Cherokee czy dużego Jeepa Grand Cherokee, możesz mieć pewność, że każdy z nich będzie doskonałym towarzyszem i sprawdzi się zarówno podróżowania po mieście, jak i po bezdrożach. Niepowtarzalny design, nowoczesne ekonomiczne silniki Jeep-Cherokee-1980 , w tym także silniki hybrydowe, bogate wyposażenie, przestronne wnętrze, duży bagażnik oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne opracowane przez Jeepa to tylko niektóre z zalet, dzięki którym auta marki Jeep stanowią unikalną ofertę na rynku. Jeep to pełnoprawna terenówka, a nie samochód, który tylko wygląda jak terenowy.

Jeśli zamierzasz kupić SUV’a, wybierz legendę – jeden z modeli marki Jeep, która ma w swoim dorobku niezliczoną ilość nagród, i której samochody bez najmniejszych problemów radzą sobie z wymagającymi testami na Rubicon Trail. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia dealera samochodów amerykańskich Edmark Auto w Warszawie, przy ul. Grochowskiej 168A. Skorzystaj z jazdy próbnej Jeepem Cherokee, Renegade, Compass, albo najnowszym Jeepem Wranglerem!