RAM Rebel 5.7, czyli luksusowo po bezdrożach |

Amerykanie kochają duże, solidne samochody. Jednym z nich jest RAM Rebel 5,7, którego z całą pewnością można określić mianem pickupa z amerykańskiego snu. Od niedawna ten niezwykły samochód dostępny jest w ofercie Edmark Auto. Warto przyjrzeć mu się bliżej.

Jaki jest RAM Rebel 5,7?

RAM Rebel 5,7 jest l 107 uksusowym 5-osobowym pickupem, przystosowanym jak żaden inny seryjnie produkowany pickup do pracy w ciężkim terenie. Bez wątpienia budzi respekt na drodze: potężna sylwetka, masywny zderzak, olbrzymia maska i czarny grill sprawiają, że przyciąga spojrzenia. Terenowego charakteru dodają mu również wysoki prześwit oraz 17-calowe matowe obręcze wykonane z lekkich stopów z 33-calowymi oponami oraz to czego na pierwszy rzut oka nie widać – wytrzymały napęd 4×4 z reduktorem. 

Co znajdziemy pod maską?

Sercem RAM Rebel 5,7 jest potężny silnik HEMI V8, będący dumą Ameryki. Ma on pojemność skokową 5,7 l, 556 do momentu obrotowego i moc aż 360 KM, co z powodzeniem wyst 103 arczy do ciągnięcia przyczepy o masie 3,5 tony, i to z ładunkiem „na pace” o masie prawie 900kg! Dzięki takim rozmiarom jednostki napędowej, nie ma potrzeby stosowania kompresora ani turbosprężarki, dzięki czemu silnik cechuje legendarna wręcz niezawodność i długowieczność. Amerykanie kochają trwałe i wytrzymałe samochody i taki jest właśnie Rebel.

A co we wnętrzu?

Wrażenie robi już sama wielkość kabiny RAM Rebel. To niezwykle przestronne i praktyczne auto rodzinne, którego wnętrze dodatkowo zaskak 104 uje luksusem. Miejsca na nogi jest pod dostatkiem zarówno z przodu, jak i z tyłu, a wygodne, w pełni regulowane i podgrzewane fotele zapewniają wysoki komfort nawet podczas wielogodzinnej jazdy. Dos 105 konale wyciszona kabina również podnosi komfort podróżowania. W Rebelu znaleźć można wiele innowacyjnych rozwiązań do dyspozycji jest m.in. opcjonalne centrum medialne z 12-calowym ekranem dotykowym oraz opcjonalny potężny system audio Harman Kardon z 900-watowym wzmacniaczem i aż 19 głośnikami zapewniający niezwykle czyste brzmienie.

Jakie wrażenia z jazdy daje RAM Rebel 5,7?

Potężny moment obrotowy i  moc przenoszone są na koła za pomocą ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów. Za sprawą  pneumatycznego zawieszenia Active-Level Four-Corner Air Suspension j 106 azda tym samochodem jest cicha, płynna i komfortowa. RAM Rebel 5,7 to samochód stworzony do jazdy w terenie. W czasie jazdy po bezdrożach doskonale sprawdza się duży, wynoszący 25 cm prześwit, wytrzymały napęd 4×4 z przełożeniem redukcyjnym. Podsumowując: RAM radzi sobie znakomicie w każdych warunkach zarówno na drodze jak i w terenie. Z całą pewnością jest ciekawą alternatywą dla klientów segmentu SUV przyzwyczajonych do luksusu i komfortu a oczekujących od samochodu ponadprzeciętnych właściwości użytkowych.