The Best Car 2011

Najlepszym samochodem roku 2011 roku, zdaniem czytelników portalu Onet, jest najnowsza generacja Lancii Ypsilon. Tytuł idealnego auta dla fanów przygód bezapelacyjnie zdobył nowy Jeep Wrangler.

lancia-ypsilon

Redakcja motoryzacyjna portalu Onet ogłosiła wyniki plebiscytu „The Best Car 2011″, w którym Internauci wybierali najlepsze samochody roku 2011.

Największy procent wszystkich głosów oddanych w konkursie i tym samym tytuł „The Best Car 2011″ zdobyła nowa generacja Lancii Ypsilon. Co ważne, produkowana w tyskiej fabryce Fiat Auto Poland, Lancia Ypsilonzostała także uznana za najlepszy „Samochód do miasta” – „ślicznotka” zdeklasowała konkurencję, bowiem ponad połowa głosujących Internautów wskazała właśnie na włoską nowość w tej kategorii.

Zdaniem dziennikarzy portalu Onet najmniejsza Lancia swoje zwycięstwo zawdzięcza nietuzinkowej urodzie oraz temu, że „w pakiecie” oferuje luksus i elegancję, nowoczesną technologię i ekologiczną moc wydajnych silników. Ponadto, po raz pierwszy w ponad 25-letniej historii modelu, Ypsilon jest oferowana w wersji 5-drzwiowej, a ta z kolei jest zaskakująco przestronna, jak na auto z segmentu B. Bagażnik pomieści 245 litrów, a wszystko po to, by gwarantować jej użytkownikom jeszcze większy komfort i wygodę.

Kolejnym ważnym laurem dla samochodu wywodzącego się z portfolio Grupy Fiat jest tytuł idealnego auta „Dla kochających przygodę”, którą bezapelacyjnie zdobył Jeep Wrangler (35 proc. głosów). Wybór czytelników portalu Onet potwierdza trafność maksymy marki, która brzmi „Jedź, gdzie chcesz i rób, co chcesz”.

lancia-ypsilon-2

Przypominamy, że zwycięska generacja Jeepa Wranglera na polskim rynku debiutowała w 2011 roku z najnowszym silnikiem benzynowym 3,6 V6 Pentastar pod maską. Nowa jednostka V6 rozwija moc 284 KM i moment obrotowy 347 Nm. Silnik jest połączony ze zmodernizowaną automatyczną pięciobiegową skrzynią biegów, która zapewnia szybką i płynną zmianę przełożeń. Taki układ napędowy pozwala kierowcy przyspieszyć nowym Wranglerem do 100 km/h w 8,1 s. Prędkość maksymalna wynosi 180 km/h.

Kolejnym atutem docenianym przez użytkowników nowego Wranglera jest bogatsze wyposażenie – już podstawowy model ma na pokładzie automatyczną klimatyzację oraz komputer pokładowy z wyświetlaczem.

Spośród wszystkich modeli samochodów dostępnych na polskim rynku w 2011 roku dziennikarze motoryzacyjni portalu Onet wskazali po sześciu kandydatów do każdej kategorii. Zwycięzcą danej kategorii został samochód, który zgromadził największą liczbę głosów. Tytuł „The Best Car 2011″ trafił do auta, które uzyskało najwięcej głosów spośród dostępnych w konkursie modeli. Konkurs trwał od 16 stycznia do 5 lutego 2012 roku.

Osiem kategorii konkursowych to: dla biznesmena, do miasta, dla rodziny, dla lubiących moc i prędkość, najbardziej designerski, dla kochających przygodę, najlepsze rozwiązanie technologiczne, dla lubiących duże samochody”.

Więcej informacji – www.bestcar.onet.pl