Jeep Grand Cherokee Trackhawk – Najpotężniejszy SUV na ziemi

 

Grand Cherokee Trackhawk to prawdziwy kolos – najmocniejszy i najszybszy SUV w historii marki Jeep. Napędzany potężnym doładowanym 6,2-litrowym silnikiem HEMI® V8 o mocy 707 KM przy 6000 obr./m i momencie obrotowym 868 Nm, w połączeniu z ośmiobiegową skrzynią automatyczną TorqueFlite, która może przekazywać moment obrotowy, zapewnia niezrównane osiągi – przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,7 s, prędkość maksymalną 290 km/h i drogę hamowania 100-0 km/h na dystansie 37 m, dzięki nowemu systemowi hamulcowemu Brembo. Najwyższej klasy dynamika i prowadzenie nowego Grand Cherokee Trackhawk są uwydatnione za sprawą systemu Selec-Track z pięcioma dynamicznymi trybami i zawieszenia z adaptacyjnym systemem tłumienia Bilstein.

 

20180527_152715_b0b270f8_1109_085552
trackhawk silnik_c58263c4_1109_085551

 

Prawdziwie drapieżna funkcjonalność

 

Agresywność i funkcjonalność – to cechy, którymi można określić nadwozie nowego modelu Jeep Grand Cherokee Trackhawk. Sylwetka pojazdu nabiera prawdziwie drapieżnego charakteru dzięki poszerzonym błotnikom o barwie nadwozia, muskularnej pokrywie silnika z podwójnymi wylotami powietrza oraz poczwórnym końcówkom układu wydechowego.

Charakterystyczny siedmioszczelinowy przedni grill jest połączony z adaptacyjnymi, biksenonowymi reflektorami oraz typowym dla samochodów z tej linii obramowaniem świateł LED. Reflektory w modelu Trackhawk posiadają unikalne obudowy w kolorze błyszczącej czerni (Gloss Black), co akcentuje ich wygląd, przywodzący na myśl klejnoty.

Niepowtarzalny design nadwozia dopełniają nowe obręcze kół 20”x10″ z wykończeniem Titanium kryjące żółte zaciski hamulcowe Brembo, znaczek „Supercharged” na obu drzwiach przednich oraz znaczek „Trackhawk” na klapie bagażnika – oba na matowym czarnym tle.

 

Rajdowe wnętrze klasy premium

 

Wnętrze inspirowane rajdami zostało wyściełane miękkimi w dotyku materiałami klasy premium. Towarzyszą im unikalne, eleganckie wykończenia w kolorze chromowanej czerni Light Black Chrome oraz wstawki z włókna węglowego.

Wśród wskaźników umieszczono 7″ wyświetlacz z informacjami dla kierowcy (DID), w którego środkowej części znajduje się obrotomierz. Po lewej stronie zestawu wskaźników ulokowano natomiast prędkościomierz, wyskalowany do 320 km/h.

Na samym środku deski rozdzielczej znajduje się 8,4″ ekran dotykowy systemu Uconnect, wyposażony w multimedia – Apple CarPlay i Android Auto oraz dedykowane modelowi Trackhawk strony Performance Pages, na których prezentowane są osiągi oraz wskaźniki.

Fotele wyposażono w tapicerkę wykonaną ze skóry w kolorze rubinowym Laguna Dark Ruby Red z wstawkami z włókna węglowego i wyhaftowanym logo „Trackhawk”. Wzbogaca on wnętrze modelu Trackhawk o różne metaliczne akcenty. Wśród dodatkowych elementów wnętrza klasy premium warto wymienić: standardowy system aktywnego tłumienia hałasu, podsufitkę, obszytą skórą deskę rozdzielczą, podłokietniki drzwi, pokrywę podłokietnika oraz dywaniki podłogowe Berber z emblematem Trackhawk. Bogate wyposażenie dopełnia 825-watowy, nowoczesny system audio Harman Kardon z 19 głośnikami i 2 subwooferami.

trackhawk wnętrze 4_0e8def80_1109_085552
SAMSUNG
SAMSUNG

 

Kompleksowe bezpieczeństwo i ochrona

 

Nowy Jeep Grand Cherokee Trackhawk dysponuje aż 65 funkcjami bezpieczeństwa i ochrony. Do tych najważniejszych należą: kamera tylna, umożliwiająca podgląd holowanej przyczepy podczas jazdy, tryb Valet pozwalający na indywidualną konfigurację pojazdu, tempomat adaptacyjny z funkcją Stop, system wspomagania hamowania awaryjnego, system monitorowania martwego pola z detektorem obiektów przecinających drogę cofania, asystent parkowania przodem i tyłem, systemy ostrzegania o zagrożeniu najechania na poprzedzający pojazd i zapobiegania kolizji działające w pełnym zakresie prędkości, asystent pasa ruchu i system gotowości hamulców.

Oferta TRACKAWK

Grand Cherokee Trackhawk w Polsce

 

Na polski rynek przewidzianych zostało tylko 50 sztuk modelu Jeep Grand Cherokee TRACKHAWK!

Szczegóły oferty limitowanej wersji TRACKHAWK przedstawią nasi doradcy:

Sebastian Adamkiewicz, kom: 882 177 772

Artur Miąskiewicz, kom: 882 177 007

salon@edmark.com.pl