Nowy zestaw klocków LEGO! LEGO® Technic™ Jeep® Wrangler

2 grudnia marka Jeep® wraz z grupą LEGO zaprezentowały efekt niezwykłej współpracy, który z pewnością zachwyci fanów motoryzacji i pasjonatów składania zabawek z konstruktorów. To LEGO® Technic™ Jeep® Wrangler! Został on zaprojektowany w taki sposób, by odwzorowywał kultowy, znany na całym świecie wygląd Wranglera Rubicona.

Christian Meunier, globalny prezes marki Jeep, powiedział przy tej okazji: Dzięki 80-letniej historii pełnej przygód na całym świecie, możemy powiedzieć, że właściciele, fani i pasjonaci Jeepa dosłownie dorastali razem z nami. Nasza współpraca z Grupą LEGO oferuje wszystkim naszym fanom kolejną możliwość dzielenia się off-roadową pasją, której odzwierciedleniem jest Jeep Wrangler, globalna ikona motoryzacji reprezentująca dobrą zabawę, wolność i nieokiełznaną przygodę w terenie.

Wiernie odwzorowany LEGO Wrangler

Projektanci pracujący nad zestawem dołożyli wszelkich starań, by możliwie wiernie przedstawić układ napędowy 4×4, fotele (które można składać!), otwierane drzwi, klapę silnika i bagażnik, powiększone opony i osłonę chłodnicy z rozpoznawalnym, siedmioszczelinowym grillem. Podobieństwa nie kończą się jednak na samym wyglądzie. Składający się z 665 elementów model ma przedni układ kierowniczy, który obsługiwany jest przyciskiem oraz mocne przeguby zawieszenia osi. Dzięki temu Wranglerem można bawić się na każdym terenie i żadna przeszkoda mu niestraszna. Dołączony do tego hak holowniczy- w tym modelu jest wyciągarka, sprawia, że to autko gotowe jest na wszelkie „off-roadowe” przygody! Do tego kolorystyka modelu, utrzymana w żółci i czerni, z łatwością przyciąga oko zarówno na ekspozycji, jak i podczas zabawy.

Jeep Wrangler to ikona motoryzacyjnego off-roadu. – powiedział Lars Thygesen, projektant LEGO® Technic. – Wersja Rubicon ma wiele kultowych detali uwielbianych przez fanów 4×4 na całym świecie, dlatego też było dla mnie ważne, aby umieścić jak najwięcej autentycznych cech prawdziwego samochodu w replice LEGO® Technic. Mam nadzieję, że pasjonaci LEGO i fani tego modelu docenią wszystkie komponenty, m.in. zawieszenie, wyciągarkę i konfigurację typu open-air, które opracowaliśmy wspólnie z zespołem utalentowanych projektantów Jeepa.

Każdy posiadacz Jeepa Wranglera powie Wam, że jego samochód to po prostu większa wersja nowego zestawu LEGO – to słowa Marka Allena, dyrektora działu designu marki Jeep. – Konstrukcja Jeepa Wranglera pozwala rozebrać go na części, zdjąć dach i drzwi, zmienić konfigurację, spersonalizować go za pomocą naszych akcesoriów Mopar, a następnie złożyć ponownie. Model Jeep Wrangler LEGO Technic zapewnia entuzjastom Jeepa nowe emocje i inspiruje projektantów marki.

Kiedy można zacząć zabawę z LEGO® Technic™?

Najnowszy zestaw LEGO® Technic™ Jeep® Wrangler będzie dostępny wraz z początkiem nowego roku, 1 stycznia 2021. Będzie można go znaleźć na oficjalnej stronie LEGO, w sklepach LEGO oraz niezależnych punktach sprzedaży w cenie 49,99 USD (49,99 EUR /44,99 GBP). Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od lat 9 oraz wszystkich fanów Jeepa Wranglera Rubicona.