Nowy Jeep Grand Cherokee 2022 już dostępny!

W środę, 29 września, miała miejsce oficjalna premiera nowego Jeepa Grand Cherokee 2022. Piąta generacja legendarnego modelu amerykańskiej marki po raz pierwszy dostępna jest w zelektryfikowanej wersji 4xe Plug-In Hybrid. To kolejny przykład tego, że Jeep coraz odważniej stawia na niskoemisyjny rozwój zgodny z hasłem „Zero Emission Freedom” (Wolność bez emisji).

Najczęściej nagradzany SUV w historii

Od momentu debiutu na rynku w 1992 roku Grand Cherokee jest jednym z flagowych modeli Jeepa. To połączenie ekskluzywnego designu oraz wszechstronnych możliwości terenowych. O jego niesamowitym potencjale niech świadczy fakt, że Grand Cherokee dumnie dzierży miano najczęściej nagradzanego SUV-a w historii. Tylko w Polsce kolejne generacje Jeepa Grand Cherokee zdobywały prestiżowe wyróżnienia w plebiscytach organizowanych przez magazyny motoryzacyjne „Motor” i „Auto Moto”. W przeszłości Grand Cherokee zwyciężał również klasyfikację w kategorii „Duży SUV” w plebiscycie Fleet Derby przygotowanym przez firmę Fleet Meetings. Liczne tytuły i wyróżnienia przełożyły się na popularność tego modelu wśród miłośników amerykańskiej marki. Liczba sprzedanych egzemplarzy Jeepa Grand Cherokee przekroczyła na całym świecie już 7 milionów.

 

Co wyróżnia nowego Jeepa Grand Cherokee?

Produkcja piątej generacji Jeepa Grand Cherokee rozpoczęła się w 2021 roku. W stosunku do poprzedniej wersji amerykańscy inżynierowie zmienili architekturę pojazdu, zaprezentowali nowy wygląd nadwozia oraz kompletnie inne wnętrze. Przedstawiony światu pod koniec września model Grand Cherokee 2022 wyróżnia ponadto zelektryfikowana jednostka napędowa w wersji 4xe Plug-In Hybrid. To pierwszy w historii Grand Cherokee wyposażony w ekskluzywną technologię łączącą w sobie wszystkie zalety napędu 4×4 z potężnym silnikiem elektrycznym. Współpraca dwulitrowej jednostki benzynowej i motoru elektrycznego owocuje mocą na poziomie aż 375 KM. Po pełnym naładowaniu akumulatora przez około 25 mil (40 km) auto może poruszać się jako w pełni elektryczny pojazd.

Jeep Grand Cherokee 2022 jest kolejnym krokiem w kierunku zrównoważonej ekologicznie przyszłości pod hasłem „Zero Emission Freedom”, którym od lat kieruje się amerykańska marka. Zaprezentowany przez Christiana Meuniera, dyrektora generalnego marki Jeep, oraz Jima Morrisona, wiceprezesa marki Jeep w Ameryce Północnej, model produkcyjny Jeepa Grand Cherokee 2022 na razie sprzedawany będzie wyłącznie w Ameryce Północnej. Sprzedaż nowego zelektryfikowanego modelu Grand Cherokee w Europie, w tym także w Polsce, rozpocznie się w drugiej połowie 2022 roku. Polska premiera tego modelu jest przewidziana na czerwiec 2022r., na którą już dziś serdecznie zapraszamy do naszego salonu.