NOWA LANCIA THEMA Z NAPĘDEM 4X4

Nowa Lancia Thema z napędem „All-Wheel-Drive”

Zaawansowany napęd na cztery koła umożliwi kierowcy kontrolowanie pojazdu nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa. Układ napędu „All-Wheel-Drive” automatycznie dezaktywuje napęd na wszystkie koła, w celu przeniesienia całego momentu obrotowego na tylną oś. Zwiększa to oszczędność paliwa, gwarantując zarazem wyjątkowe osiągi i panowanie nad pojazdem typowe dla napędu na tylne koła.

Układ napędu włącza się automatycznie po wykryciu śliskiej nawierzchni lub kiedy czujniki wycieraczek wykryją opady, w celu zoptymalizowania jazdy na nawierzchniach o słabej przyczepności. Zautomatyzowany układ napędu został zaprojektowany tak, aby zmniejszać zużycie paliwa nawet o 5% w porównaniu ze stałym napędami na wszystkie koła. W celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa Thema V6 została wyposażona w specjalne obręcze o średnicy 19 cali z wysoce wydajnymi oponami P235/55R19.

Napęd AWD został połączony z silnikiem Pentastar V6 3.6 grupy Chrysler o mocy 286 KM i automatyczną skrzynią biegów e-shift. Jednostka napędowa została wykonana z aluminium i zaprojektowana tak, aby gwarantowała sprawność objętościową i optymalne spalanie przy każdym obciążeniu i przy każdej prędkości. Efektem jest wysoki poziom mocy i niebywały komfort jazdy w każdych warunkach. Dopełnieniem jest automatyczną 8 biegowa skrzynia, opracowaną przez firmę ZF, która pracuje szybko i płynnie.

Najlepszy w swojej klasie model z napędem na wszystkie koła będzie dostępny od jesieni wraz z pakietem wyposażenia Executive.

nowa-lancia