Dodge Durango SRT i SRT HELLCAT – nowe modele dla prawdziwych fanów marki

Dodge Durango SRT i SRT HELLCAT to dwa długo oczekiwane modele, które dziś możemy zaoferować naszym klientom. Wyróżniają je niesamowite osiągi i maksymalny komfort prowadzenia. To najszybsze i najmocniejsze SUV-y na polskim rynku. Poznaj te absolutnie wyjątkowe pojazdy, które zachwycą każdego fana zawrotnych szybkości.

Dodge Durango SRT – niezwykle mocny wyczynowy SUV

Dodge od lat rozwija się jako marka czysto wyczynowa, oferując wersje SRT każdego produkowanego przez siebie modelu. Nie inaczej jest tym razem. Zaprezentowany po raz pierwszy w 2017 roku Dodge Durango SRT to najmocniejszy SUV wyposażony w trzy rzędy siedzeń. Ukryty pod maską potężny silnik V8 SRT HEMI o pojemności 6,4 l współpracujący z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów All Wheel Drive generuje pokaźną moc 475 KM oraz 637 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Mimo bardzo dużej masy Durango w wersji SRT przyśpiesza od 0 do 60 mph, czyli 96 km/h, w imponujące 4,4 sekundy. Pokonanie ¼ mili (402,33600 metra) zajmuje mu niecałe 13 sekund. Ogromne wrażenie robi także układ hamulcowy tego modelu. Wzmocnione hamulce Brembo zatrzymują auto z prędkości 60 mph na dystansie zaledwie 35 metrów.

Amerykańscy inżynierowie nie zapomnieli również o funkcjonalności. Ten niesamowicie szybki i mocny SUV wyśmienicie się prowadzi, dostarczając kierowcy niesamowitej radości z jazdy. Na jego pokładzie wygodnie może podróżować nawet sześć osób. Dodge Durango SRT z powodzeniem może pełnić funkcję także auta użytkowego – może pociągnąć przyczepę o masie wynoszącej do 3,9 tony.

Dodge Durango SRT HELLCAT – jeszcze szybszy i mocniejszy

Dodge Durango SRT HELLCAT to limitowana wersja, która w USA została wyprodukowana  tylko w 2000 szt.. To mocniejszy, szybszy, bardziej wyczynowy Durango SRT, przeznaczony dla kierowców wymagających od auta adrenaliny oraz szybszego bicia serca połączonego z najlepszymi możliwymi osiągami. 6,2-litrowy silnik Supercharged HEMI V8 SRT generuje moc 720 KM, co w połączeniu z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów All Wheel Drive pozwala na osiągnięcie 100 km/h w mniej niż 4 sekundy. Maksymalna prędkość dostępnego Dodge’a Durango w wersji HELLCAT wynosi 180 mph, czyli prawie 290 km/h.

W porównaniu z tradycyjnym Durango SRT wersja HELLCAT ma bardziej sportową stylistykę. Cechą charakterystyczną tego modelu jest agresywnie wyglądający przód z diodowymi światłami do jazdy dziennej, umieszczonymi w dolnej części nadwozia. Górne reflektory o zwężonym układzie uzupełniają całość, tworząc nowoczesną, wyśmienicie wyglądającą formę. W przednim zderzaku inżynierowie umieścili ogromny wlot powietrza, natomiast z tyłu sportowy spojler. Zewnętrza stylistyka została uzupełniona 20-calowymi, 10-ramiennymi felgami z aluminium.

Dodge Durango SRT HELLCAT produkowany był wyłącznie w 2021 roku. Do naszego salonu trafił jeden z ostatnich wyprodukowanych egzemplarzy. Już dziś możemy więc nazwać go modelem kolekcjonerskim. To auto dla wybranych. Jeśli zdecydujesz się na jego zakup, to możesz być pewien, że na polskich drogach nie znajdziesz drugiego takiego samego pojazdu.