Edmark Auto

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

Blog

Jeep Wrangler unlimited Anniversary2

80-lecie Jeep. Jak marka celebruje swoje urodziny?

Marka Jeep powstała w 1941 roku i od tego czasu stale rozwija się oraz ugruntowuje swoją wysoką pozycję na rynku SUV-ów, pickupów i samochodów terenowych. Światowy lider w produkcji pojazdów 4×4 w 2021 roku obchodzi swoje 80. urodziny. Na tę okazję Jeep, który uwielbia świętować swoją historię, przygotował serię niespodzianek dla fanów. W jaki sposób …

Dodge La femme wnq

Dodge La Femme – linia samochodów dedykowana kobietom

W połowie lat pięćdziesiątych widok kobiety za kierownicą samochodu należał do rzadkości. Producenci aut, na fali boomu gospodarczego, próbowali dotrzeć do jak największej liczby klientów, w tym także do kobiet.

Challenger czy Chargerm

Seria SRT – najpotężniejsze auta marek Dodge i Jeep

Nawet podstawowe modele samochodów marek Dodge i Jeep robią ogromne wrażenie na chyba każdym fanie czterech kółek. A co z osobami, które zjadły zęby na szybkich amerykańskich autach? Dla nich inżynierowie koncernu FCA konstruują specjalne modele z oznaczeniem SRT, które zapewniają jeszcze wyższe osiągi. Co właściwie oznacza ten skrót i czym wyróżniają się opatrzone nim …

Olej silnikowy w RAM

Jak często wymieniać olej silnikowy w RAM 1500 i Dodge Durango z silnikiem 5.7 HEMI V8?

Olej silnikowy jest nieodzowny dla utrzymania prawidłowej temperatury silnika na trasie oraz jego czystości. Regularna wymiana oleju jest więc niezbędna dla zachowania silnika we właściwym stanie. W poniższym wpisie omawiamy zalecenia co do wymiany oleju silnikowego w silniku 5.7 HEMI V8, który napędza między innymi RAM-a 1500 i Dodge’a Durango.

rajd Nascar

Richard Petty – legenda wyścigów NASCAR i jego przepiękny Dodge Charger

Richard Petty to jeden z najbardziej utytułowanych kierowców NASCAR – niezwykle popularnej w USA serii wyścigowej. Richard Petty był siedmiokrotnym mistrzem NASCAR Winston Cup Series. Również siedem razy wygrał prestiżowy wyścig Daytona 500. Poznaj bliżej sylwetkę tego legendarnego kierowcy oraz jego najsłynniejsze auto – przepięknego Dodge’a Chargera z numerem 43.

Brian Chuchua – legendarny kierowca Jeepa

Brian Chuchua to jedna z legend wyścigów terenowych. Urodzony 29 kwietnia 1937 roku w Bell w Kalifornii kierowca, organizator i promotor motorsportu przyczynił się bardzo do rozwoju wyścigów offroad. Przyjrzyjmy się bliżej sylwetce Briana Chuchua.